{{ctrl.notification}}

خرید بلیط هواپیما ماهان با ارزان ترین قیمت ممکن در سایت ما

شرکت هواپیمایی ماهان ایر، بزرگترین شرکت خصوصی هواپیمایی ایران است. دفتر مرکزی ماهان، در تهران قرار دارد. هواپیمایی ماهان در سال 1370 در استان کرمان تأسیس گردید. سهام‌دار عمده هواپیمایی کاهان، مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین است. هواپیمایی ماهان، هم‌اکنون ناوگانی متشکل از ۵۶ فروند هواپیمای مسافربری و باری را در اختیار دارد و روزانه به ۵۲ مقصد، در اروپا، آسیا و خاورمیانه، پروازهای مستقیم دارد.

هرآنچه که باید درباره هواپیمائی ماهان بدانید:

 

ماهان

-

شرکت هواپیمایی ماهان ایر، بزرگترین شرکت خصوصی هواپیمایی ایران است. دفتر مرکزی ماهان، در تهران قرار دارد. هواپیمایی ماهان در سال 1370 در استان کرمان تأسیس گردید. سهام‌دار عمده هواپیمایی کاهان، مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین است. هواپیمایی ماهان، هم‌اکنون ناوگانی متشکل از ۵۶ فروند هواپیمای مسافربری و باری را در اختیار دارد و روزانه به ۵۲ مقصد، در اروپا، آسیا و خاورمیانه، پروازهای مستقیم دارد.


ماهان
 


مسیرهای پروازی شرکت هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان، هم اکنون، به مسیرهای داخلی و خارجی متعددی پرواز دارد ، لیست مقاصد پروازی این شرکت به شرح زیر است :

نقشه پرواز
مقاصد داخلی:

پروازهای ماهان ایرلاین از تهران، شامل این موارد میشود: مشهد – کرمان – اهواز – ایرانشهر – بندرعباس – بیرجند – خرم آباد

 – زابل – زاهدان – ساری – سنندج – سیرجان – شیراز – قشم – کرمانشاه – رفسنجان

پروازهای ماهان ایرلاین از ساری شامل این موارد میشود: مشهد – تهران


پروازهای این ایرلاین از قشم شامل این موارد میشود: تهران – اصفهان – کرمان


پروازهای این ایرلاین از کرمان شامل این موارد میشود: تهران – مشهدپروازهای این ایرلاین از مشهد شامل این موارد میشود: تهران – ساری – کرمان – اهواز – بندرعباس – اصفهان – زنجان –

کیش

پروازهای این ایرلاین از بندرعباس شامل این موارد میشود: مشهد – تهران – تبریزمقاصد خارجی هواپیمایی ماهان شامل:

پروازهای این ایرلاین از تهران شامل این موارد میشود: دبی – دوسلدورف – بانکوک – استانبول – آنکارا – اربیل – شانگهای

 – دهلی – کوالالامپور – آلماتی – نجف – کابل – گوانگجو – کویت – میلان – مسکو – وارنا – سنت پترزبورگ – جده

 

پروازهای این ایرلاین از دبی شامل این موارد میشود: تهران – قشم – لار-مشهد

 

پروازهای این ایرلاین از کویت شامل این موارد میشود: تهران – شیراز – مشهد

 

پروازهای این ایرلاین از مشهد شامل این موارد میشود: دبی – نجف – کویت – جده – دمام – استانبول – دمشق- بیروتخدمات بار شرکت هواپیمایی ماهان


در سال 1376 ین شرکت کار خود را با دو فروند هواپیمای ایلیوشین در زمینه فعالیت های حمل بارآغاز نمود. با ورود اولین ایرباس در سال 1378 به ناوگان هوایی ماهان، پروازهای این شرکت توسعه یافت و راه را برای گسترش فعالیت های حمل و نقل هوایی هموار نمود و در حال حاضر هواپیمایی ماهان با در اختیار داشتن ناوگان عملیاتی مدرن و ایمن و همچنین پوشش مناسب مسیرهای هوایی داخلی و خارج کشور، به عنوان کارآمدترین هواپیمایی ایران شناخته می شود. این خدمات که در بستری ایمن، قابل دسترس و اقتصادی در اختیار متقاضیان قرار دارد، همواره در جهت اهدافی گام برداشته که در آن رعایت استانداردها، موازین و معیارها و مقررات ملی و بین المللی از اهم وظائف شرکت می باشد از این رو ارتقاء خدمات حمل و نقل و گسترش فعالیت ها از نظر کیفی و کمی و ایمن و سلامت بار با بهره گیری از پرسنل کارآمد و متخصصین توانمند و آموزش دیده در زمینه حمل و نقل جزیی از مسئولیت های انکار ناپذیر ما می باشد


کلاس های پرواز این شرکت های هواپیمایی

کلاس تجاری : بیزینس کلاس هواپیمایی ماهان محیطی ایده آل برای شما جهت استراحت , کار و یا مطالعه می باشد . فضای کافی به همراه تنظیمات صندلی ضمن فراهم نمودن محیطی آرام وراحت جهت آسایش مسافرین . احساس شادابی وطراوت رادر مقصد برای شما حفظ خواهد نمود.


کلاس معمولی : با فضای صندلی 31 که درمقایسه با بسیاری از شرکتهای هواپیمایی دیگر فضای بیشتری را در اختیار مسافر

قرار می دهد تا احساس راحتی وآرامش را تا انتهای سفر تجربه نمایند.


شرکت های تابعه و همکار هواپیمایی ماهان شرکت هایی که با هواپیمایی ماهان همکاری دارند در این ذکر شده اند :

خدمات فرودگاهی سامان

حمل و نقل ماهان سفیر

کیترینگ آرمان

مرکز آموزش بوتیا

ماهان تکنیک

جهان ترابر ماهان

جوایز و گواهینامه ها

امکانات پرواز

از آنجا که شرکت هواپیمایی ماهان با تلاش و جدیت بسیار اقادام به ارائه خدمات با استانداردهای جهانی در سطح بین الملل نموده است، در این زمینه موفق به دربافت جوایز و گواهینامه هایی شده است که دراینجا به ذکر تعدادی از این جوایز پرداخته ایم.

سال 2004

هدیه دوستی با کشور تایلند

​​
سال 2005

بهترین هواپیمایی در میسر

 Arab Travel


سال 2006

بهترین کارگوی خاورمیانه AFIA

 بهترین ایرلاین ایران – مجله مسافرت انگلستان

بهترین ارتقاء کیفیت خدمات – آلمان


سال 2007 و 2008

گواهینامه بهترین بیزینس کلاس خاورمیانه و لوح بهترین کارگو خاورمیانه

تاریخچه

هواپیمایی ماهان به عنوان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی فعالیت خود را در سال ۱۳۷۱ آغاز نمود. با برقراری پروازهای منظم تهران-کرمان در سال ۱۳۷۲ تعداد کارکنان به ۱۰۰ نفر افزایش یافت. فعالیت‌های پروازی باری، در سال ۱۳۷۶ با دو فروند هواپیمای ایلوشین آغاز گردید. پروازهای برنامه‌ای دو بار در هفته از تهران به دوبی در سال ۱۳۷۷ آغاز گردید.

در سال ۱۳۷۸ اولین هواپیمای ایرباس ای۳۰۰ به ناوگان هواپیمایی ماهان ملحق گردید و در سال ۱۳۷۹ به عضویت در انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) پیوست. در سال ۱۳۸۰ شرکت، هواپیمای‌های پیشرفته ایرباس ای۳۱۰ را وارد، که باعث تقویت ناوگان و بالا رفتن توان شرکت جهت انجام پروازهای دوربرد به مسیرهای خاوردور شد. در سال ۱۳۸۱ مقاصد جدید پروازی همچون دوسلدورف در آلمان، کلمبو در سری‌لانکا و دهلی در هند، به شبکه پروازی ماهان اضافه گردید. در سال ۱۳۸۳ مسیر بیرمنگام در انگلستان به عنوان دومین مقصد اروپایی هواپیمایی ماهان راه‌اندازی گردید.

در سال ۱۳۸۴ با ورود ۴ فروند ایرباس ای۳۲۰ به ناوگان ماهان وارد گردید و این شرکت به تنها شرکت هواپیمایی دارنده ناوگان مدرن در ایران تبدیل شد. شروع پروازهای ماهان به مقاصد منچستر و لاهور در پاکستان در سال ۱۳۸۵ آغاز گردید. در سال ۱۳۸۶ تعداد پروازهای دوبی به دو بار در روز افزایش و پرواز بانکوک را به صورت روزانه انجام شد. همچنین ۳ فروند هواپیمای مدرن بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ به ناوگان اضافه گردید.

در سال ۱۳۸۷ پروازهای برنامه‌ای به شهر استانبول از تهران برقرار گردید. ماهان توانست پروازهای تهران-دوبی به سه پرواز روزانه در سال ۱۳۸۸ افزایش دهد و مسیر مشهد به بانکوک عملیاتی گردید. همچنین باشگاه مسافرین کثیرالسفر هواپیمایی ماهان به نام باشگاه ماهان راه‌اندازی شد و تعداد کارکنان ماهان از مرز ۳۰۰۰ نفر گذشت. سپس پنج فروند هواپیمای مدرن ایرباس ای۳۰۰ به ناوگان پیوست.

در سال ۱۳۸۹ افتتاح پرواز مستقیم از تهران به آلماتی در قزاقستان انجام شد. برقراری پروازهای مستقیم بین تهران و شانگهای و همچنین اصفهان به استانبول در سال ۱۳۹۰ آغاز گردید. شرکت تعداد ناوگان در سال ۱۳۹۱ به ۴۵ هواپیماافزایش داد و که مقارن بود با افزایش پروازها به اربیل و آنکارا. هواپیمایی ماهان در این سال، شاهد رشد ۵٪ درصد تعداد مسافرانش نسبت به سال گذشته می‌باشد. رشد ۱۴٪ درصد در تناوب پروازها نیز از جمله پیشرفت‌های ماهان در سال ۱۳۹۱ است. در سال ۱۳۹۲ شروع پروازهای ماهان به کویت از طریق تهران و شیراز آغاز و همچنین پروازهای تهران-گوانجو به سه پرواز در هفته افزایش یافت.


فعالیت هواپیمایی ماهان با ۴ فروند هواپیما که بابت طلب ایران از مصر گرفته شده بود شروع شد. حسین مرعشی، عضو هیئت موسس مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین، سهام‌دار عمده هواپپیمایی ماهان) در مصاحبه با شفاف در خصوص چگونگی راه‌اندازی ماهان ایر این چنین گفته:

در دورانی که استاندار کرمان بودم متوجه کمبود امکانات هوایی شدم. یک روز در دفتر کار خودم نشسته بودم، که یکی از دوستان از دبی تماس گرفت و گفت یک آقای مصری به نام ابراهیم کامل، چهار هواپیما دارد و می‌خواهد در ایران شرکت هواپیمایی تأسیس کند و سؤال کرد آیا شما آمادگی دارید این کار را در کرمان انجام دهید و من هم بدون درنگ و تأمل موافقت خودم را اعلام کردم. فوری به رئیس فرودگاه کرمان دستور لازم را دادم و فردای آن روز در سالن فرودگاه ما با طرف مصری نشستیم و مذاکره کردیم و قرار گذاشتیم یک شرکت مشترک به صورت پنجاه پنجاه تشکیل دهیم، به شرط آنکه سهم ایران را او تأمین مالی کند و از ما طلبکار باشد تا از درآمد شرکت آن را بردارد. یک ربع بیشتر مذاکره طول نکشید و در نهایت هم به توافق رسیدیم. بعد مطلع شدیم که دولت ایران در زمان شاه چند وام به دولت مصر داده بود که دولت مصر نتوانسته وام‌ها را به ایران بازپرداخت کند آقای کامل به ما گفتند اگر شما بتوانید موافقت طرف ایران را بگیرید من هم موافقت طرف مصر را می‌گیرم تا این هواپیماها را به جای طلب به ایران بدهیم. من فوراً با دکتر نواب در وزارت اقتصاد تماس گرفتم و ایشان هم موضوع طلب ایران از مصر را تأیید کرد. دکتر نواب قبول کرد به جای طلب ایران هواپیما را از آقای کامل تحویل بگیریم. ایشان رفتند موافق دولت مصر را گرفتند ما هم اینجا به آقای دکتر نوربخش گزارش دادیم و آقای هاشمی را هم در جریان گذاشتم. در نهایت با استفاده از این امکان، مؤسسه مولی الموحدین مابازای ریالی را به دولت پرداخت کرد..."

سال 1371:

هواپیمایی ماهان به عنوان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی فعالیت خود را آغاز نمود


سال 1372:

آغاز فعالیت جدی در عرصه کشور با برقراری پروازهای منظم تهران-کرمان. تعداد کارکنان به 100 نفر افزایش یافت


 

سال 1375:

در این سال تعداد مسافرین حمل شده از ابتدای عملیات به یک میلیون نفر رسیدسال 1376:

فعالیتهای پروازی باری با دو فروند هواپیمای ایلوشین آغاز گردید


سال 1377:

پروازهای برنامه ای دو بار در هفته ازتهران به دوبی آغاز گردید. در سالهای اخیر دوبی به یکی از مهمترین مسیرهای بین المللی ماهان تبدیل شده است


سال 1378:

اولین هواپیمای ایرباس مدل 300 به ناوگان هواپیمایی ماهان ملحق گردید

 

سال 1379:

عضویت در سازمان بین المللیIATA . شروع پروازهای برنامه ای از تهران به مقصد بانکوک


سال 1380:

ورود ایرباسهای مدل 310 و تقویت ناوگان و بالا رفتن توان شرکت جهت انجام پروازهای دوربرد به مسیرهای خاوردور 

سال 1381:


افزایش مقاصدجدید پروازی همچون دوسلدورف در آلمان، کلمبو در سری لانکا و دهلی در هند به شبکه پروازی ماهان

سال 1382:

دهمین سالگرد فعالیت هواپیمایی ماهان در عرصه کشور و حمل بیش از 5 میلیون مسافر در طول ده سال فعالیت مستمر

سال 1383:

مسیر بیرمنگام در انگلستان به عنوان دومین مقصد اروپایی هواپیمایی ماهان راه اندازی گردید

سال 1384:

ورود 4 فروند ایرباس مدل 320 به ناوگان ماهان و تبدیل شدن ماهان به تنها شرکت هواپیمایی دارنده ناوگان مدرن در کشور

سال 1385:

شروع پروازهای ماهان به مقاصد منچستر انگلستان و لاهور در پاکستانسال 1386:

افزایش تعداد پروازهای دوبی به دو بار در روز و روزانه شدن پروازها به بانکوک. پیوستن 3 فروند هواپیمای مدرن بوئینگ 400-747 به ناوگان به عنوان بزرگترین هواپیمای مسافری جهان با ظرفی 436 مسافرسال 1387:

برگزاری جشن شانزدهمین سال تأسیس هواپیمایی ماهان. برقراری پروازهای برنامه ای به شهر استانبول

سال 1388:

پروازهای تهران-دوبی به سه پرواز روزانه افزایش یافت و مسیر مشهد به بانکوک در شهریور ماه این سال عملیاتی گردید.
باشگاه مسافرین کثیرالسفر هواپیمایی ماهان به نام Mahan & Miles راه اندازی شد. و تعداد کارکنان ماهان از مرز 3000 نفرگذشت. پنج فروند هواپیمای مدرن ایرباس A300-600 به ناوگان پیوست.


سال 1389:

افتتاح پرواز مستقیم از تهران به آلماتی در قزاقستانسال 1390:

پروازهای مستقیم بین تهران و شانگهای و همچنین اصفهان به استانبول آغاز گردید. تعداد مسافرین حمل شده ماهان در این

سال به 4.8 میلیون مسافر رسید.سال 1391:

افزایش تعداد ناوگان به 45 هواپیما. افزایش پروازها به اربیل و آنکارا. هواپیمایی ماهان در این سال، شاهد رشد 5% تعداد مسافرانش نسبت به سال گذشته می باشد. رشد 14% در تناوب پروازها نیز از جمله پیشرفت های ماهان در سال 91 است.

سال 1392:

شروع پروازهای ماهان به کویت از طریق تهران و شیراز. پروازهای تهران-گوانجو به سه پرواز در هفته افزایش یافت.

 تحریم

در تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۰۸، وزارت بازرگانی آمریکا چندین شرکت را به‌خاطر فروش ۳ فروند هواپیمای ساخت آمریکا به ماهان ایر، به مدت شش ماه از برخورداری از امتیازات تجاری دولت آمریکا محروم کرد.


هواپیمایی ماهان در تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۷ بدلیل نقص در مسائل ایمنی در فهرست سیاه اتحادیه اروپا قرار گرفت و پروازهای این شرکت را به دوسلدورف و منچستر و دیگر مقاصد اروپایی لغو کرد. نهایتاً اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۴ ژوئیه ۲۰۰۸، تقریباً یک سال پس از آن‌که ماهان ایر را به خاطر «عدم رعایت استاندارهای ایمنی» در فهرست سیاه قرار داده بود، نام این شرکت را از این فهرست خارج کرد. هواپیمایی ماهان در روز چهارشنبه، ۱۲ اکتبر ۲۰۱۱ از سوی ایالات متحده آمریکا به‌علت کمک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران تحریم شد.


تاریخچه ناوگان

ایرباس A300B۴

ایرباس A۳۰۰-۶۰۰

ایرباس A۳۱۰-۳۰۰

بوئینگ B۷۴۷-۳۰۰

بوئینگ B۷۴۷-۴۰۰

146 BAe

ایرباس A340-300
ایرباس A300B2
ایرباس A320-200

رسپینا 24 با نهایت افتخار اعلام می دارد که خرید بلیط هواپیما تمامی مسیرهای پروازی را برای این ایرلاین ها را در سایت خود با قیمت های استثنایی قرار داده است. برای اطلاع از مسیرهای پروازی این هواپیمایی و لیست پروازها، به سایت www.chamedunbaste.com مراجعه نمایید.

date_range چهارشنبه 18 اسفند 1395 remove_red_eye 3031 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
090000000001
0500000001
پرواز خارجی
90000000002
0500000002
قطار
90000000003
0500000003
قطار
90000000003
0500000003
اتوبوس
90000000004
0500000004
هتل داخلی
90000000007
0500000007
هتل خارجی
90000000008
0500000008
تور داخلی
90000000005
0500000005
تور خارجی
90000000006
0500000006
بیمه مسافرتی
90000000010
0500000010
ویزا
90000000009
0500000009
ثبت نظر
chat 0