{{ctrl.notification}}
تمام آنچه که باید درباره ی خرید بلیط های چارتر بدانید

پروازهای بلیط چارتر، طی چند سال اخیر، نقش مهمی در ایجاد آرامش و داشتن سفرهای بی دغدغه داشته است. از جمله دلایل ترجیح مسافران به خرید این نوع بلیت ها را شاید بتوان در دوعامل مهم دانست: ارزان بودن نسبت به قیمت بلیط های سیستمی در دسترس بودن برای عموم مردم

بعضی شرکت های ارائه دهنده خدمات مسافرتی، بصورت سالانه یا برای مدتی معین، تمام یا بخشی از صندلی های بعضی مسیرهای هوایی را از شرکت های هواپیمایی اجاره می کنند و بلیط این پروازها را به مسافران آن مسیرها می فروشند. در این حالت، به این آژانس ها «چارترکننده» می گویند و به شرکت هواپیمایی (ایرلاینی) که تمام یا بخشی از صندلی های پروازش را اجاره می دهد، «چارتر شونده» می گویند. در این شرایط، مسافر، بلیط را مستقیم از هواپیمایی خرید نمی کند؛ بلکه از آژانس یا شرکت یا سایت چارتر کننده خریداری می کند و بهای بلیط چارتر را نیز، نه شرکت هواپیمایی، بلکه آژانس چارتر کننده تعیین می کند.

بلیط

 

پروازهای چارتر، طی چند سال اخیر، نقش مهمی در ایجاد آرامش و داشتن سفرهای بی دغدغه داشته است. از جمله دلایل ترجیح مسافران به خرید این نوع بلیت ها را شاید بتوان در دوعامل مهم دانست:

  1. ارزان بودن نسبت به قیمت بلیط های سیستمی
  2. در دسترس بودن برای عموم مردم

 

قیمت و بهای بلیط های چارتر، معمولا در طی ساعات روز و ایام هفته متفاوت است و این قیمت توسط شرکت های چارتر کننده تعیین می گردد. بسته به شرایط و مناسبت ها، این قیمت ها تغییر می کند.

به همین دلیل هم در شرایط زمانی متفاوت، بهای چارتر تغییر می کند. گاهی اوقات هر چه به زمان پرواز نزدیک تر بوشیم، بهای بلیت چارتر پایین تر می آید.

 

پروازهای چارتر را میتوتن از طرق زیر تهیه کرد:

الف» آژانس های مسافرتی

ب»  از طریق شرکت های ارائه دهنده خدمات خرید انلاین بلیط چارتر اینترنتی

پ»  یا حتی گاهی موارد، از خود ایرلاین ها

در پروازهای چارتری، به مانند سایر پروازها، مسافر، از تمام خدماتی که شامل بلیط های سیستمی می گردد، برخوردار خواهد بود و به لحاظ ارائه خدمات، پرواز چارتری دقیقاً همانند پروازهای سیستمی خواهد بود.

خدماتی اعم از:

_ جابجایی مسافر از ترمینال به هواپیما و بالعکس

_ خدمات پذیرایی حین سفر و درصورت تهیه پکیج کامل، همانند سایر خدمات پکیج های سیستمی

_ بیمه مسافر

_ اعلام تاخیر و یا هرگونه مشکل احتمالی در پرواز و حرکت در ساعت مقرر بوسیله تماس یا پیامک

 

      ممکن است این بلیط توسط سازمان مطبوع شما، و یا سایر گروههایی که در آن عضویت دارید؛ و یا حتی توسط دیگران رزرو و تنظیم شده باشد.

شاید بزرگترین حسن این بلیط ها، این باشد که مسافر، خود می تواند با مشخص کردن مقصد و زمان سفر خود، در بین پروازهای موجود در سیستم چارتر به جستجو پرداخته، و نزدیکترین زمان به زمان سفر مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت ممکن انتخاب نماید.

 

      پروازهای چارتری می تواند شامل موارد ذیل باشد:

_ بلیط تک

_ تور

_ هتل و بلیط

_ و حتی تورهای پک کامل که شامل پرواز، هتل، تور و گردش شهری

 

      اگر پرواز و یا تور خود را توسط یک آژانس مسافرتی تهیه می کنید، ابتدا تاریخ  پرواز، مقصد، و پکیج مورد نظر خود را به آنها اعلام نمایید. و پس از رزرو این موارد، حتما چک کنید که خدمات ارائه شده، دقیقاً مطابق با درخواست شما باشد. زیرا در خیلی از موارد، پیش آمده که به هر دلیلی، اعم از عدم دقت مسافر از ارائه اطلاعات اولیه، عدم دقت متصدی رزرو در آژاتس مسافرتی، و یا حتی نبود پکیج موردنظر مسافر برای آن تاریخ و مقصد، آژانس، در اقدامی بدون هماهنگی، اقدام به تهیه این پکیج در روز یا ساعتی غیر از موارد اعلامی مسافر نموده است.

      برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی، سعی تان این باشد که ابتدا با نهایت حساسیت و دقت، یک آژانس یا شرکت معتبر ارائه دهنده خدمات پرواز را برای تهیه بلیط یا تور موردنظر خود انتخاب کنید. سپس اقدام به ثبت سفارش و دریافت خدمات موردنظر خود نمایید.

پیشنهاد رسپینا 24 اینست که از آژانس ها و شرکت های معتبر، اقدام به خرید بلیط و خرید تور و ... نمایید تا دچار هیچگونه مشکلات پیش بینی نشده ای نشوید تا در نهایت پولی که بابت خدمات دریافت شده پرداخت می نمایید، با طیب خاطر و بدون هیچگونه استرس و یا دلخوری باشد.

      رسپینا 24، تنها توصیه ای که در درمورد تهیه این خدمات دارد، اینست که در انتخاب و اعلام مقصد و تاریخ موردنظر خود، دقت فراوان داشته باشید. زیرا برطبق قوانین تهیه بلیط چارتر، پس از سفارش و تهیه این خدمات، به هیچ عنوان، امکان کنسل کردن و استرداد بلیط وجود نخواهد داشت و درصورت عدم سفر با پکیج دریافت شده، هزینه پرداختی، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد و یا درصورت کنسل کردن، شامل جریمه های سنگین به جهت کنسل کردن خواهد بود که عملاً تفاوتی با باطل شدن و خارج شدن بلیط از اعتبار، درصورت عدم استفاده از بلیط نخواهد داشت. میزان جریمه لغو کردن بلیط بسیار بالا است و گاهی معادل هزینه خود بلیط تمام می شود.

درصورت رزرو تور و بلیط جهت سفرهای خارجی، رسپینا 24 موکداً توصیه می نماید، دقت داشته باشید که حداقل اعتبار گذرنامه از تاریخ رزرو پرواز، 6ماه است. و آژانس و شرکت صادرکننده بلیط، هیچگونه مسئولیتی در قبال عدم اعتبار کافی گذرنامه شما نخواهد داشت و درصورت تهیه بلیط، مسئولیت آن بر عهده خود مسافر است.

مسئله مهم دیگری که در خرید بلیط هواپیما خارجی باید بدان دقت داشت، اینست که آژانس و شرکت صادرکننده بلیط هیچگونه تعهدی جهت اخذ ویزای کشور موردنظر نخواهد داشت و درصورت عدم توجه بهد این اصل مهم، بلیط صادرشده قابل استرداد نخواهد بود و ضرر و زیان ناشی از عدم استرداد و کنسل شدن سفر، برعهده مسافر می باشد.

پس توصیه رسپینا 24 اینست که قبل از سفر به موارد ذیل، دقت نمایید:

  1. اعتبار کافی گذرنامه و تمدید آن درصورت نیاز
  2. کسب اطلاعات موردنیاز از کشور موردنیاز اعم از شرایط حقوقی و سیاسی مسافر
  3. کسب اطلاع از اینکه آیا برای سفر به کشور موردنیاز، نیاز به تهیه ویزا می باشد یا خیر؟
  4.  درصورت نیاز به تهیه ویزا، ایتدا به نمایندگی کشور مورد نظر در ایران مراجعه و از شرایط سفر به آن کشور و شرایط اخذ ویزا اطلاع حاصل نمایید.
  5.  درصورت زمان بر بودن مراحل اخذ ویزا و بعضاً شرایط دشوار اخذ ویزا بصورت شخصی، توصیه رسپینا 24 اینست که این مهم را به آژانس های مسافرتی یا شرکت های ارائه دهنده خدمات مسافرتی واگذار نمایید و پس از اخذ موفقیت آمیز ویزای سفر به کشور مقصد، اقدام به واریز وجه نمایید.
  6. به هیچ عنوان از افراد متفرقه و دلالان، خرید بلیط و تور و تقاضای دریافت ویزا نداشته باشید. بسیار بوده مواردی که هموطنان عزیزمان از روی ناآگاهی، به قول های این افراد، اعتماد کرده و متحمل ضررهای مالی و بعضا جانی و سرگردانی در کشور مقصد و ... گردیده اند.
  7. سعی کنید برای سفرهای خارجی، حتی الأمکان بلیط های یکسره و بدون توقف را انتخاب نمایید. زیرا سفرهای چند مقصدی، بسیار طولانی تر و گران تر از سفرهای یکسره و بدون توقف خواهد بود.
  8. برای خرید بلیط های چارتر در مسیرهای پرواز داخلی و خارجی، کافیست وارد سایت www.chamedunbaste.com شده و بلیط موردنظر خود را رزرو نمایید. 

با رسپینا 24، روی زمین نمی مانید.بلیط هواپیما ، بلیط چارتر ، بلیط قطار ، رزرو هتل

date_range سه شنبه 17 اسفند 1395 remove_red_eye 2304 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
090000000001
0500000001
پرواز خارجی
90000000002
0500000002
قطار
90000000003
0500000003
قطار
90000000003
0500000003
اتوبوس
90000000004
0500000004
هتل داخلی
90000000007
0500000007
هتل خارجی
90000000008
0500000008
تور داخلی
90000000005
0500000005
تور خارجی
90000000006
0500000006
بیمه مسافرتی
90000000010
0500000010
ویزا
90000000009
0500000009
ثبت نظر
chat 0